Teröre Lanet’ Yürüyüşü – Karabük

Karabük Üniversitesi (KBÜ) öncülüğünde yaşanan terör olaylarını protesto etmek için teröre lanet yürüyüşü gerçekleştirildi.

Ellerinde Türk bayrakları ve çeşitli dövizler taşıyan binlerce kişi, rektörlük binası önünde toplandı. Karabük Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, akademisyenler, öğrenciler ve vatandaşlardan oluşan grup, sloganlar atarak Prof. Dr. Burhanettin Uysal Ayyıldızlı Stadyumu önüne kadar yürüdü.

Rektör Prof. Dr. Polat, burada yaptığı konuşmada, terör saldırılarını kınadı.

Yürüyüşü öğrencilerin organize ettiğini ve böyle öğrencilere sahip bir eğitim kurumunun başında olduğu için onur duyduğunu belirten Polat, Yetiştirdiğimiz gençler dimdik ayakta duruyor. Bu vatanın birliği, beraberliği ve bütünlüğü için her zaman hazır olduğumuzu bilmeliler. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Bu hain güçler şunu bilmeli. Ölüyoruz, demek ki yaşanılacak demek ki güçleneceğiz demek ki dahada büyüyeceğiz. Bu vatanın birliği ve bütünlüğü için hep beraber olacağız. diye konuştu.

Konuşmanın ardından Kur’an-ı Kerim okundu ve şehitler için dua edildi.

Bir önceki yazımız olan Karabükspor’da Alanyaspor hazırlıkları sürüyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir