Kayseri’deki terör saldırısına Karabük’te tepki

Kayseri’deki terör saldırısı Karabük’te Alperen ve Ülkü Ocakları üyeleri tarafından tarafından protesto edildi.
Kayseri’de 14 askerin şehit olduğu terör saldırısının ardından Karabük’te Alperen Ocakları ve Ülkü Ocakları ile bazı sivil toplum kuruluşu temsilci ve üyeleri Kemal Güneş caddesinde bir araya geldi. Yaklaşık 500 kişilik grup dev Türk bayrakları açarak, tekbirler eşliğinde terör örgütü PKK aleyhine sloganlar atarak yürüyüş gerçekleştirdi. Kent merkezinden başlayarak Askerlik Şubesi ve Askeri Gazino Müdürlüğü önünde sona erdi.
Alperen Ocakları ve Ülkü Ocakları başkanları Askeri Gazinonun önünde bulunan rütbeli askere başsağlığı dileyerek terörü lanetledi.
Yürüyüş sonunda açıklama yapan Karabük Alperen Ocakları İl Başkanı Dursun Kıraç, Kayseri’de meydana gelen hain terör saldırısında şehit olanlara Allah’tan rağmen gazi ve yaralılara acil şifalar dileyerek, “Gün geçmiyor ki, uykumuzdan acı haberle uyanmayalım. Şüphesiz gün gelecek akıttıkları kanda boğulacaklardır. Emperyalist güçlerin uşağı hain, katil, kahpe terör örgütleri bilsinler ki; Türkiye’yi Suriye yapmalarına izin vermeyeceğiz. Böylesi hain, kahpece pusularla milletimizi sindiremeyecek, yıldıramayacaklardır. Bin yıllardır bu coğrafyada oynanan kirli oyunları, dönen dolapları nasıl başlarına geçirdiysek Allah’ın izniyle bunları da aşacağız. Hiç kimse zannetmesin ki bu aziz milleti yıldırabilirler. Terör örgütlerin kökünü kazıma vakti gelmedi mi? Vebali büyüktür, hesabı zordur” dedi.

Bir önceki yazımız olan Karabük - Iş Dönüşü Eşini Evde Ölü Buldu başlıklı makalemizde -, Adli Tıp Kurumu ve Ankara hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir