Karabük Safranbolu Başsavcısı’na ‘Bylock’ Gözaltısı

Safranbolu Başsavcısı’na ‘ByLock’ gözaltısı

KARABÜK’ün Safranbolu İlçesi Başsavcısı Alper Zeki Güler, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alındı. İşlemleri ardından adliyeye götürülen Güler, babasına sarılarak ağladı.

Örgütün şifreli haberleşme programı ‘ByLock’u kullandığı iddia edilen Safranbolu Başsavcısı Alper Zeki Güler, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 2’nci Dairesi tarafından açığa alındı. Karabük Cumhuriyet Başsavcılığı da Güler hakkında gözaltı kararı çıkardı. Güler, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince dün akşam gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Safranbolu Cumhuriyet Başsavcısı Alper Zeki Güler, emniyetteki işlemlerinin tamamlanması ardından adliyeye sevk edildi. Polis aracından indirilen Başsavcı Güler, Adliye önünde kendisini bekleyen babası İbrahim Güler’e sarılarak ağladı. Güler, gözyaşı dökerek polisler eşliğinde adliyeye götürüldü.

Adliye önünde gazetecilere açıklama yapan baba İbrahim Güler, Zerre kadar FETÖ ile ilgili bir şey bulsunlar onu evlatlıktan reddetmeye hazırım. Ama yok öyle bir şey. Tamamen düpedüz iftiradır. Benim oğlum gibi binlerce mağdur olmuş insanlar var. Böyle bir durum bizim zorumuza gidiyor, bizi kahrediyor. Bizim gibi binlerce aileyi kahrediyor. Buna hükümet, devlet biran önce çözüm bulmak zorunda. Nasıl çözeceklerse çözsünler. Bizim istediğimiz bu. Benim çocuğumu tanıyan ve bilenler binlerce kişi arkasında ifade vermeye hazır dedi.

Bir önceki yazımız olan İş yerinde hırsızlık anı güvenlik kamerasına yansıdı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir