Karabük Belediye Başkanı Vergili Açıklaması

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 2017 yılında projelerinin devam edeceğini bildirdi.

Vergili, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kanyon Park Projesi’nin 2. ayağının bu yıl başlayacağını söyledi.

Beşbinevler ve Safranbolu arasında hayata geçirilmesi planlanan Kanyon Park Projesi çalışmasının ilk ayağı olan Kanyon Köprü’nün kısa zamanda açılışının yapılmasının planlandığını ifade eden Vergili, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç ve Devlet Su İşleri de proje ile ilgili destek vereceğini söylediler. 310 bin metrekare alanın içinde, 17 bin metrekare spor tesisleri, 2 kilometre bisiklet yolu, bin 870 metre uzunluğunda su kanalı bulunuyor. Ayrıca Afet Evleri bölgesine dev dönme dolap ve lunapark, yapay tırmanma duvarı, renk ve koku terasları, adrenalin parkı, çocuk köyü, kaykay pistleri, çeşitli eğlence merkezleri ve su sporlarının yapılabileceği daha birçok tesis ve alan bulunacak. diye konuştu.

2017 yılında projelerimiz devam edecek. diyen Vergili, şöyle devam etti:

Kartaltepe’deki Devlet Demir Yollarına ait eski binalarla ilgili bir anlaşmaya vardık. Bu yıl yüzde 100 çözeceğiz. Devlet Demir Yolları, şehir merkezindeki arsalarıyla ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Sağ olsun Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin Bey de bir ay önce Devlet Demir Yolları Genel Müdürünü Karabük’e davet ederek görüşme gerçekleştirdik. Bizim yapmış olduğumuz teklifi değerlendirip cevap vereceklerini söylediler. Bu iki yıllık dönem içinde Demir Yollarını buradan çıkartabilmek için bütün görüşmelerimiz devam edecek.

Bir önceki yazımız olan Türkiye’de ilk yüksek mukavemetli çelik patentini aldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir