Game of Thrones 7. sezonun başlangıç tarihi belli oldu

Resmi Facebook sayfası üzerinden canlı yayın yapan HBO, Game of Thrones 7. sezonunun yayınlanma tarihini 16 Temmuz 2017 olarak duyurdu. Oldukça orjinal düşünülmüş canlı yayında, içerisinde ne saklı olduğu bilinmeyen bir buz kütlesi görülüyor. Canlı yayın süresince beğeni ve “Fire” şeklinde yorumlar geldikçe buz kütlesi üzerine alevler püskürtülüyor. Buz eridikçe içerisindeki saklı şey ortaya çıkmaya başlıyor ve en sonunda dizinin prömiyer tarihi açıklanıyor.

7. sezonun prömiyer tarihini Facebook’tan duyurdu

Geçen sezonun finalinde, ordusunu toplayan Daenerys Targaryen’ın Westeros’a döndüğünü, Cersei Lannister’ın demir tahtı ele geçirdiğini , Arya Stark’ın ailesinin intikamını aldığını ve Jon Snow’un kuzeyin kralı seçildiğine şahit olmuştuk. Sonunda kara kış ve White Walker’larında gelmesiyle birlikte büyük savaş da başlamak üzeredir.

Normalde dizinin sezonları onar bölümden oluşmakta, ancak beklenilen sezonun ilk yarısı sadece yedi bölümden oluşacak. David Benioff geçen sezonun son bölümüyle birlikte yaptığı açıklamada, serinin bitimine on beş bölüm kaldığını bildirmişti. Yani yedinci sezonun ikinci yarısında sekiz bölümlük kan ve kargaşaya daha şahit olacağız.

 teknoformat.com

Bir önceki yazımız olan Alişan, annesinin doğum gününü kutladı başlıklı makalemizde alişan, doğum günü ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir