Başkan Çaylı çalışmaları değerlendirdi

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, görevde bulunduğu 93 aylık çalışmalarını değerlendirdi.
Beraberinde Belediye meclis ve il genel meclis üyeleri ile birlikte basın mensupları ile bir araya gelen Belediye başkanı Çaylı, 2009 seçimleri öncesi ilçenin sorunlarını kalıcı olarak çözecek projeler ortaya sunduklarını ve bu projeleri adım adım gerçekleştirerek şehrin sorunlarını ilk dönemlerinde çözdüklerini söyledi.
Hedeflerinin ve amaçlarının birinin Batı Karadeniz’in şirin İlçesi Yenice’yi küçük Avrupa şehirlerine benzer bir şehir yapmak ve uzun vadede bir turizm kenti yapabilmek olduğunu anlatan Başkan Çaylı, “ Görevimizin ilk dönemimizde bunun altyapılarını ve projelerini tasarlamıştık. İkinci dönemimizin başlangıcı ile birlikte turizm alanındaki projelerimizi gerçekleştirmek için çalışmaya başladık. Yapılan hizmetler hep Yenice halkının bugünü ve yarını düşünülerek yapılıyor. 93 aylık görevimiz içinde belediyemize 13’ü son model olmak üzere 26 araç kazandırdık. Araç parkımızın yüzde 85’ini yeniledik. Böylelikle hizmetteki hızımızın akışını daha da yukarılara çektik. Seyir terası ve Köykent projesinde inanılmayacak derecede çalışmalar yaptık. Belediyemizin iş gücü ile buralara getirdiğimiz projeyi görenler ‘ büyük il belediyelerinin ancak gerçekleştirebileceği 6-7 milyon maliyetli bir projeye başlamanın dahi büyük bir düşünce olduğunu bize söylüyorlar. Bu projede çok amaçlı kültürel ve sosyal donatılı toplantı salonu, resturant, kafeterya, konferans ve toplantı salonu, mescitlerimiz ve ön terasımız bulunmaktadır. Yine bu projedeki 30 bungalov evden 6 adedini bitirme aşamasına getirdik. Çevre duvarların ve iç duvarların tamamını çektik. Yolları yapıyoruz. 15 bin metrekare parke taşı döşedik. Batı Karadeniz’in incisi olacak bu dev projenin restaurant, kafeterya ve seyir terası bölümü ile 6 adet bungalov evi önümüzdeki Ramazan ayında hizmete sunmayı hedefliyoruz. Yine, Seyir Terasından Şeker Kanyonuna uzanan 5.6 km.lik araç ve yürüyüş yolunu hizmete sunduk. Bu yıl içinde alternatif bir yürüyüş yolu daha yaparak Şeker Kanyonuna insanlarımızı ulaştırmayı planlıyoruz” dedi.
93 ay içinde sayısız hizmet gerçekleştirdiklerini ve belediyecilik adına yaptıkları çalışmaları da aktaran Zeki Çaylı, “ Yenice’nin değişim ve gelişmesinin sürecini başlattık. Yaklaşık 8 yıl içinde halkımızın güven ve desteğini ekip olarak yanımıza alarak çok güzel işler yaptık, inşallah yapmaya devam edeceğiz.İşini bilen ve Yenice’nin sorunlarını iyi analiz eden bir kadroya sahibiz. Yenice’mizdeki her türlü sorunların çözümünü bir görev, bir sorumluluk bilinci olarak görüyoruz.
Yaklaşık 8 yıl önce halkımızın desteği ile göreve geldik. Yenice’miz emin ve ehil ellerdedir. Halkımızın desteği sürdüğü müddetçe, halkın ve Yenice’mizin emrinde olmaya devam edeceğiz. Yeter ki halkımızın bize olan güven ve inancı, itimadı sürsün. Bizim en büyük güvencemiz saygıdeğer halkımızdır, halkımızdan aldığımız güçtür. Yenice için saçımızı süpürge edeceğimizi söyledik ve bunu da yapıyoruz” ifadesinde bulundu.
Başkan Çaylı, ayrıca denk bütçeler yaparak halka hizmet vermeye de gayret ettiklerini kaydederek, bugüne kadar kendilerine büyük destek veren Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Bir önceki yazımız olan Karabük Emniyetinde 8 Araç Dualarla Hizmete Alındı başlıklı makalemizde 8, Alındı ve Araç hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir