AK Parti Karabük Milletvekili Şahin Açıklaması

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Ovacık’ın Karabük’ün en az nüfusa sahip ilçesi olmasına karşın özgül ağırlığının nüfusundan fazla olduğunu ve burada açılışa hazır birçok hizmetin bulunduğunu söyledi.

Şahin, Karabük Belediyesi Nikah ve Konferans Salonu’nda yapılan Ovacıklılar Kalkınma ve Dayanışma Derneği Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, Karabük’ün artık nüfusu artan iller arasına girdiğine işaret ederek, bunun Karabük’te iyi şeyler yapıldığının ve bunun sonucunda kentin bir cazibe merkezi haline gelmeye başladığının göstergesi olduğunu ifade etti.

Ovacık’ın da Karabük’ün en az nüfusa sahip ilçesi olduğunu ama buraya sadece bu gözle bakılamayacağını dile getiren Şahin, şunları kaydetti:

Ovacık’ı şu anda yaşayan nüfusa bakarak değerlendiremezsiniz. Ovacık’ın ağırlığı şu anda burada yaşayanlardan ibaret değildir. Ovacık’ın özgül ağırlığı çok daha fazladır. Burada açılışa hazır birçok hizmetimiz var. Kültür merkezi olarak başlattığımız projemiz bitti, tefrişatı ve personelle ilgili çalışmalar sürüyor. 16 derslikli Ovacık Çok Programlı Lise inşaatı devam ediyor, bu yıl sonuna doğru bu inşaatımız bitmiş olacak. Açık cezaeviyle ilgili kamulaştırma işlemlerini bitireceğiz ve kısa sürede devreye sokmak istiyoruz. Spor lisemizde 200’e yakın öğrenci eğitim görüyor. Engelli milli takımların kamp merkezi olacak. Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı var. Karabük’ün antrenörü de milli takım antrenörlüğüne getirilmiş. Bu hocamızı da tebrik ediyorum. Bu, Karabük için de bir gurur kaynağıdır.

Genel kurula, Şahin’in yanı sıra AK Parti Karabük milletvekili Burhanettin Uysal, Ovacık Kaymakamı Mehmet Zahid Doğu, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy da katıldı.

Bir önceki yazımız olan Rektör Polat: “Öğrenci sayımız düşmeyecek” başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir